Суспільство, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Ціни на м'ясо в Україні досягають європейського рівня

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: м'ясо, продукти харчування

    Експерти попереджають: все м'ясо, крім птиці, вже досягло європейських цін.

    3411_1463056725_1431429624_kloppex_ru_myaso_kuski_zelen.jpg (108.02 Kb)

    2017 року експерти очікують "повзучого" зростання цін на основні види м'яса: яловичину свинину і курятину.

    Причому, як стверджує гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, швидше за все, розцінки на курку не змінюватимуться так сильно, як на свинину чи яловичину тільки з однієї причини. Оскільки птахівників дотує держава.

    "Наприклад, з 4 млрд грн дотацій держави сільгоспвиробникам цього року 3 млрд грн припадає на дотації виробникам курятини. При цьому птахоферми не платять податок на землю і за оренду землі. Тому, як тільки така держпідтримка припиниться, зростання цін на курятину може становити до 30%", – розповів Дорошенко.

    Про це свідчить, на його думку, порівняння цін на основні продукти в ЄС і в Україні. Якщо за більшістю позицій наші ціни вже на рівні європейських, то щодо курятини вони нижче якраз на 30%.

    Вартість м'яса вже вперлася в межу купівельної спроможності. "Для багатьох травневий шашлик став вже не м'ясним, а картопляним. Оскільки купити хорошу яловичину за ціною більше 120 грн/кг вже можуть далеко не всі", – зауважив Дорошенко.
    Ні на Новий рік, ні на Великдень не було істотного подорожчання м'яса, оскільки українці не можуть платити стільки, скільки хотіли б заробити виробники. Це було видно в грудні 2016 року, коли багато товарів можна було купити дешевше, ніж в листопаді.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні збільшать страховий стаж для виходу на пенсію - Рева

    "Великдень пройшов за тим же сценарієм. Травневі свята – це більше привід поговорити про зростання цін, ніж спостерігати реальне їх збільшення", – підкреслив Дорошенко.

    Як повідомили в громадській організації "Економічний дискусійний клуб", в квітні поточного року яловичина подорожчала на 2,5%, або 2,4 грн. Середня вартість кілограма цього м'яса, за даними Держстату, – майже 100 грн/кг. За рік воно піднялося у вартості майже на 19% (до квітня 2016-го).

    Свинина дорожчала швидше: на 7,3% (на 5,6 грн) – до 82 грн/кг. За рік середній цінник підріс на 12%.
    М'ясо птиці (середня ціна 43,6 грн/кг) подорожчало в квітні на 2,8%, або на 1,2 грн, а за рік – на ті ж 12%.

    "У травні ціни на м'ясо зростуть приблизно на 5-7%. Однак треба пам'ятати, що поголів'я великої рогатої худоби продовжує скорочуватися швидкими темпами і в певний момент дефіцит сировини призведе до значного зростання цін. Поки що ситуація прогнозована, і ми не чекаємо істотних змін", – розповів виконавчий директор громадської організації "Економічний дискусійний клуб" Олег Пендзин.

    За даними Економічного дискусійного клубу, за 4 місяці 2017 року ціна на мінімальну продуктову корзину (МПК) зросла на 130 грн (на 10,5%) для працездатної особи і на 108 грн (на 11,4%) для непрацездатної.

    "Українці витрачають на їжу близько 55% своїх доходів. Витрати на м'ясні продукти становлять 306 грн (22,5% від МПК). При цьому люди їдять мало не вдвічі менше м'яса, ніж європейці, – 52-53 кг на рік проти 80 кг в ЄС", – розповів Олег Пендзин.

    Тому, за словами Дорошенка, з одного боку виробництво яловичини і свинини (через АЧС) падатиме, а ціни зростатимуть. Але з іншого – зростатимуть вони незначно, оскільки за вартістю свинини і яловичини ми майже наздогнали Європу.

    "Яловичина і так вже має високу ціну. Але може ще трохи дорожчати, хоча це буде незначне подорожчання – в межах 1-1,5 грн", – розповів Олексій Дорошенко.

    За його словами, фактор АЧС ще довго впливатиме на ринок, поки не налагодиться належний ветеринарний контроль. Відповідно, ціна на свинину і сало скакатиме ще дуже довго.

    "Коли забивається більше свиней, ціна починає знижуватися. Коли пропозиція скорочується, ціна відповідно починає повзти вгору. Тому коливання цін на 3-5 грн постійно відбуватимуться", – вважає експерт.

    Самі свинарі пояснюють ситуацію інакше. Президент Асоціації свинарів України Артур Лоза повідомив, що АЧС – це важливий, але не визначальний фактор у виникненні дефіциту пропозиції і, відповідно, високих цін на свинину. Попит збільшувався з четвертого кварталу минулого року, і тенденція до зростання споживання свинини зберігається. При цьому спостерігається зниження пропозиції, яке пов'язане з відстроченою реакцією галузі на економічну кризу 2014-2015 років.

    Зростання експорту на ринок не вплине

    Заступник голови Аграрної партії України, експерт в області аграрного бізнесу Денис Марчук вважає, що на вартість свинини цієї весни, крім свят, багато в чому впливає експортний попит на товар.

    "Щодо свинини зростання цін становило приблизно 20-25%, її вартість іноді доходить до 100-120 грн/кг. Сильно подорожчав живець з 32-33 грн на початку року до 40 грн/кг. Продають навіть свиней, що не досягли необхідної вагової кондиції, оскільки попит на експорт дуже великий. А також попит усередині країни в тому числі з-за свят також дуже великий", – розповів Марчук.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми