Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Гаряча вода може різко зрости у ціні

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: вода, тарифи

    В Україні вже з 20 травня по всій країні можуть вимикати гарячу воду, а майбутній опалювальний сезон опиниться під загрозою зриву. Все через перехід теплокомуненерго (ТКЕ) на ринкові умови покупки газу за умови величезних боргів і в ситуації, коли за гарячу воду і тепло їм платять вже після використання послуги, а за блакитне паливо доведеться вносити передоплату.

    3546_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Про те, чому українці можуть залишитися без гарячої води і тепла.

    У чому проблема?
    До 20 травня "Нафтогаз" зобов'язаний продавати блакитне паливо постачальникам тепла і гарячої води (ТКЕ) за встановленим тарифом. Таке зобов'язання передбачено спеціальним документом – ПСЗ. І вже наступного місяця термін його дії закінчується.

    В підсумку всі постачальники газу й опалення ризикують залишитися без газу, а українці – без гарячої води, а восени і без опалення, розповів OBOZREVATEL глава "Укртеплокомуненерго" Арсентій Блащук.

    "Після скасування ПСЗ підприємства повинні закуповувати газ за попередньою оплатою. А де гроші взяти, якщо у нас споживач платить після того, як уже використовував гарячу воду й опалення. А що робити тепловикам? Як розрахуватися з боргами, ще й купити газ", – пояснює він.

    "Опалювального сезону може і не бути", – говорить Блащук.

    Як розповів один із великих учасників ринку, на платформі оператора ГТС постачальники тепла і гарячої води вже значаться, як споживачі без постачальника газу. Значить, блакитне паливо їм повинні вимкнути.

    "Проблема в тому, що у них три відра боргів, і як вони будуть їх реструктуризувати, не зрозуміло. Це ж тепер ринок. Якщо вони з "Нафтогазом" не домовляться, то НАК не буде зобов'язаний поставляти їм газ. Раніше вони були зобов'язані згідно з ПСЗ. І то в разі обліку певного рівня розрахунків. Тепер такого зобов'язання не буде", – розповідає один із великих учасників ринку.

    І що – тепер гарячу воду вимкнуть усім?
    Все залежить від Кабміну, Ради і місцевої влади. Міненерго має до 20 травня розробити свої пропозиції. Зараз є єдиний спосіб – списати близько 51,3 млрд грн перед "Нафтогазом". При цьому українці винні ТКЕ тільки 27,4 млрд грн.

    З іншого боку, борги є і в держави. Згідно із законом, із бюджету повинні компенсувати різницю між чинними тарифами і їхнім ринковим рівнем у тому випадку, якщо Кабмін зобов'язує постачальників стримувати тарифи. "Держава нам винна 27 млрд грн у вигляді компенсації за різницю в тарифах. У цьому опалювальному сезоні газ за ПСЗ був 6,99 грн, а на ринку по 9 грн. Хто погасить цю різницю?" – пояснив Блащук.

    Якщо ситуація не вирішиться, то в травні облгази будуть зобов'язані вимкнути блакитне паливо, а українці залишаться без гарячої води.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві Найпопулярніші вакансії у Білій Церкві
    Біла Церква, як одне з найбільших міст Київської області, пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування. Незалежно від того, чи ви тільки п...
    Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу Топ-10 мільярдерів: Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу
    У 2025 році засновник компаній SpaceX та Tesla Ілон Маск знову очолив рейтинг найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index, з капіт...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми