Через можливе подорожчання іномарок, автоімпортери подали до суду на Міністерство економіки за запроваджене ним мито на продаж іномарок.
Згідно з цими нововведеннями авто з потужністю двигуна від 1л до 2,2л з 13 квітня обкладуть новим податком – до 13% вартості.
В уряді виправдовуються, мовляв, у такий спосіб він хоче захистити українських виробників авто, які до речі і збирають іномарки. Імпортери ж вже готові переписувати цінники.
Сьогодні в столичних автосалонах небувалий ажіотаж. Покупців значно побільшало, бо є різниця - сплатити 250 тис. грн за авто зараз чи 280, якщо мито таки запровадять.
Якщо мито таки запровадять, то гірше буде всім: водіям, бо викладуть зайве, і автосалонам, бо продажі впадуть.
"Якщо нам не вдасться скасувати це рішення, то автомобілі можуть подорожчати з урахуванням ПДВ приблизно на 15,6%", - каже директор асоціації автоімпортерів Олег Назаренко.
Рішення про введення нових зборів висить на сторінці "Урядового кур'єра" за 14 березня.
"Цьому рішенню передували неодноразові звернення трудових колективів вітчизняних автозаводів ЗАЗ, "Богдан" і "Єврокар"… з проханням провести спеціальне розслідування щодо імпорту автівок. За їхніми даними, експансія імпортних автомобілів призвела до поповнення лав безробітних на 17 тис. осіб", - йдеться в "Урядовому кур'єрі" за 16 березня 2013 року.
На думку Міністерства економіки, подорожчання імпорту стимулюватиме європейських виробників відкривати заводи всередині України. Самі імпортери пояснюють, що цього не буде через малі обсяги продажів.
"Припустимо, дистриб'ютор втратить 2,5 млн на цій акції з боку уряду. Завод (побудувати) коштує близько 250 млн. Як ви думаєте, чи буде виробник, який втратить 1% від вартості заводу, через це інвестувати в Україну?" - поцікавився представник автокомпанії в Україні Андрій Нестеренко.
Додати коментар