Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Як виправити завищені цифри у платіжках за світло

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: світло, показники

    Багато українців скаржаться на завищені суми у платіжках за газ. Якщо оплачувати реальне споживання, то утворюється віртуальний борг, через який можуть позбавити субсидії в новому сезоні.

    9465_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    У «Нафтогазі» пояснили, що найпоширеніша причина некоректних сум у квитанціях за спожитий газ — невчасно чи неправильно передані показання лічильника.

    Справа в тому, що обсяг спожитого палива вважають оператори газорозподільних мереж (міськ- або облгази). Саме ці компанії встановлюють та обслуговують лічильники та газові труби для вашого будинку. І саме ним ми платимо за доставку (розподіл газу).

    «Міськ- або облгазам ми передаємо свідчення лічильників. Тільки потім ці дані потрапляють на спеціальну платформу, з якою вже газопостачальна компанія (більшість споживачів в Україні — „Нафтогаз“) отримує дані для формування фінального рахунку за газ споживачеві», — кажуть у компанії.

    Саме тому українців закликають передавати показання щомісяця з 1 по 5 число. Інакше актуальні дані лічильників не встигають обробити.

    Якщо ви передасте показання пізніше або не зробите цього зовсім, оператори газорозподільних мереж самостійно вважають спожитий вами обсяг на основі «планового місячного обсягу споживання». А він може бути істотно вищим за реальний.

    Саме тому фінальні суми у квитанціях за газ можуть вас неприємно здивувати.

    Чи можна виправити суми у платіжках?

    Виправити завищені цифри у платіжках можна.

    Якщо ви з’ясували, що цифри справді завищені і причина у несвоєчасно або некоректно переданих показаннях лічильника, слід актуалізувати ці дані. Для цього передайте правильні показання з 1 по 5 число наступного місяця.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми