Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Про те як розраховується тариф день/ніч і як економити електрику

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: економія електроенергії

    З 1 червня в Україні майже вдвічі зросла платіжка за світло, у зв'язку з чим багато хто замислився про те, як підключити нічний тариф. Про те, чи дійсно користуватися електроприладами вночі вигідніше, ніж вдень - читайте в матеріалі.

    77______500x317.jpg (39.64 Kb)

    З 1 червня 2023 року Кабмін підвищив тариф для населення майже вдвічі. До підвищення для індивідуальних побутових споживачів тариф становив 1,44 грн за кіловат-годину при споживанні до 250 кіловат і 1,68 грн – якщо більше 250 кіловат-годин на місяць.

    Однак за пропозицією Міністерства енергетики уряд з 1 червня ввів єдиний тариф на електрику в розмірі 2 грн 64 коп. за кіловат-годину, який діятиме до 31 грудня, після чого може бути переглянутий.

    Ми розповімо вам, як розрахоується тариф день/ніч і як економити електроенергію.

    Як можна заощадити світло
    Якщо ви шукаєте спосіб, як економити електроенергію, лайфхаки тут не допоможуть. Вам необхідно дотримуватися чітких правил:

    забудьте про увімкнені без потреби електроприлади;
    не залишайте в розетці зарядні пристрої, якими ви не користуєтеся;
    прилади з червоним індикатором відключайте від мережі одразу ж після того, як вимкнули їх;
    підключіть нічний тариф;
    на всій побутовій техніці, де це можливо, увімкніть режим економії.

    Безумовно, це не означає повну відмову від благ цивілізації, але повірте, якщо, користуючись електрочайником, ви будете кип'ятити лише необхідну кількість води, а не стільки, скільки в нього влазить, а бойлер переведете на більш еономний режим, платіжка за світло наприкінці місяця вас приємно здивує.

    Що стосується того, як заощадити електроенергію в приватному будинку, хитрощі тут гранично прості. Найефективніший спосіб - купити енергозберігаючі лампочки в усі кімнати і грамотно використовувати освітлення.

    Способи економії електроенергії в будинку досить зрозумілі: потужні лампочки має сенс використовувати лише в приміщеннях, де тьмяного світла не вистачить: кухня, вітальня, спальня. А ось в коридорі і туалеті цілком можна обійтися менш яскравою лампочкою, яка буде більш економною.Як розрховується тариф день/ніч
    Якщо ви вирішили розібратися в тому, який тариф на електроенергію день/ніч, для початку запам'ятайте найголовніше: вночі електроенергія рівно вдвічі дешевша, ніж вдень. Відповідно і пральну машинку, і бойлер вигідніше вмикати саме в нічний час доби.

    Денний тариф на електрику становить 2,64 грн / кВт-год і діє з 07:00 до 23:00.

    Якщо говорити про те, в який час діє нічний тариф, то ви зможете заощадити, якщо будете користуватися електроприладами в період з 23:00 до 07:00. В цей час тариф буде вдвічі нижчим за денний і становитиме лише 1,32 грн / кВт-год.

    Попри на те, що подорожчання випало не на мирний час, а на період війни, тариф день/ніч 2023 Україна сприйняла досить спокійно. Річ у тім, що при збільшенні денних розцінок вдвічі, нічні ціни залишилися без змін, а це значить, що, при розумному підході, у вас є шанс суттєво заощадити.

    Нічний тариф на електроенергію Україна не планує підвищувати найближчим часом, що є серйозною причиною замислитися про встановлення двофазного лічильника.

    Якщо говорити про те, яким буде у ДТЕК тариф день/ніч, то не варто забувати, що "Київські регіональні електромережі" - це оператор системи розподілу. А ось за спожите світло споживач платитиме компанії Yasno.

    Як підключити нічний тариф
    Якщо ви замислилися про те, як економити електроенергію на лічильнику і змінити тариф, вам необхідно:

    написати заяву постачальнику електроенергії;
    оплатити монтаж та підключення двофазного лічильника;
    викликати представника постачальника електроенергії, який опломбує прилад і налаштує передачу даних контролюючій компанії;
    надати постачальнику документи про встановлення, реєстрацію та опломбування лічильника;

    укласти з поставляючою компанією новий договір.
    Якщо ви всерйоз замислилися про те, як економити електрику, запам'ятайте найголовніше: будь-який прилад, який нагрівається, споживає набагато більше електрики, ніж той, який охолоджується. Простіше кажучи, холодильник або морозильна камера "з'їдять" менше електрики, ніж праска, бойлер, мікрохвильова піч або посудомийна машина. Що стосується пральної машинки, то чим нижчою буде температура прання, яку ви виставите, тим повільніше будуть миготіти цифри на лічильнику.

    Раніше ми писали про те, що українцям пояснили, чому підвищений тариф на електроенергію - це добре.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми