Фінанси. Гроші. Валюта, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На Київщині підробляли косметику відомих брендів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: фальсифікат, косметика

    В Україні викрили злочинну групу, яка займалася виробництвом підроблених парфумів і косметики та їх продажем під виглядом продукції відомих іноземних брендів. Виробництво налагодили у Харківській, Київській та Полтавській областях.

    5351_cyjfrc12jjukxbtpswlcduhoo-3ugy7c.jpg (34.11 Kb)

    Про це заявили у пресслужбі БЕБ (Бюро економічної безпеки). "Детективи встановили факти порушень прав інтелектуальної власності, внаслідок чого міжнародним компаніям було завдано матеріальних збитків в особливо великих розмірах", – йдеться в повідомленні.

    Під час розслідування правоохоронці провели тестові закупівлі парфумів та косметики. Після цього тести показали, що товар є підробкою.

    Крім того, у БЕБ повідомили, що косметика та парфумерія мали низьку якість, а маркування та пакування продукції не відповідало компаніям. Такі "липові" товари українцям продавали через онлайн-магазини та в офлайн-точках роздрібної торгівлі, а доставляли за допомогою сервісу поштових перевезень.

    На складах, виробничих точках та місцях проживання ділків у Полтаві та Харкові пройшло 11 обшуків. У результаті правоохоронці вилучили:

    понад 10 тис. одиниць готової парфумерної продукції;
    близько 30 тонн інгредієнтів сумнівної якості, пластикових тар з хімічними елементами, флаконів і т.д.

    Триває досудове розслідування за ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України – "незаконне використання знаків для товарів та фірмового найменування", вчинене організованою групою або яке завдало шкоди в особливо великому розмірі. За таке правопорушення передбачено штрафи у розмірі від 170 тис. до 255 тис. грн з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без цього.

    Як відрізнити підроблені парфуми від справжніх

    В Україні часто магазини продають підроблені парфуми під виглядом оригінальних. Проте споживачі можуть самостійно викрити підробку. Фахівці найчастіше говорять про 5 способів, які допоможуть покупцям:

    Спосіб №1 – батч-код
    Батч-код – це номер, що вказує на дату та місце виробництва парфумів. Він зазвичай розміщений на упаковці чи флаконі. Якщо у вас є доступ до інтернету, ви можете знайти базу даних батч-кодів, де вказано, які парфуми були зроблені в певну дату і в певному місці.

    Спосіб №2 – штрих-код

    Штрих-код – це унікальний номер, який використовується для ідентифікації товару. Він переважно розташований на упаковці чи флаконі. Штрих-код можна перевірити за допомогою спеціальних програм, що підтверджують його автентичність.

    Спосіб №3 – упаковка
    Потрібно перевірити упаковку. Справжні парфуми мають упаковку з високоякісних матеріалів. Якщо упаковка виглядає дешево або має помітні дефекти, це може бути ознакою підробки.

    Спосіб №4 – запах
    Ще один спосіб – понюхати парфуми. Справжня парфумерна продукція завжди має виражений та стійкий запах, який не змінюється протягом дня. Якщо запах змінюється або зникає за кілька годин, це може вказувати на контрафакт.

    Спосіб №5 – магазини
    Купувати парфуми слід лише у надійних торгових точках. До таких належать офіційні магазини брендів чи великі торгові мережі косметики. Це знизить ризик купівлі підробки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу ITS Inventory - рішення для управління відомостями про об’єкти ІТ-інфраструктури та мінімізації загроз для бізнесу
Застосунок вже зарекомендував себе на ринку, ставши вибором компаній, які прагнуть зменшити загрози, забезпечити правильність налаштувань ІТ-активів...
Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми