Курс долара за останню добу побив черговий рекорд.
Долар люди почали купувати по 15 гривень, продаж піднявся до рівня 14,2-14,4.
Зупинка промисловості на сході країна, нестача іноземної валюти не менш впливає на зростання долара.
"За останні дні купівля долара подорожчала на 1,2 гривні. Такий високий курс є індикатором нестабільної ситуації в Україні. У східних регіонах зосереджено багато підприємств. Це металургійні, хімічні та сільськогосподарські виробництва. Вони велику частку своєї продукції зазвичай імпортують в інші держави. Але зараз через збройні сутички та напади російських терористичних груп підприємства працюють із перебоями, а отже, й продають за кордон менше своєї продукції. Через зниження експорту зменшуються надходження до держбюджету та притік іноземної валюти у вітчизняну економіку. Скорочення видобутку вугілля теж суттєво б'є по нашій економіці, адже потрібно шукати кошти для купівлі палива за кордоном".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Глава НБУ буде надіятися на співпрацю з МВФ
Проте найбільше на нестабільність ситуації впливає спекуляції на валютному ринку.
"Психологічний чинник виявляється у тому, що в економіку країни, у якій йде війна, іноземні інвестори не вкладають грошей і не розвивають своїх торговельних і виробничих мереж. Вітчизняний бізнес теж побоюється занепаду, тому вкладає в розвиток нових напрямів мінімальні гроші. До спекуляцій вдаються підприємства, що працюють на експорт, і Нацбанк. Підприємства, продавши великий обсяг своїх товарів за кордон, не поспішають продавати американську валюту. Вони притримують її 70-90 днів, чекають, поки гривня упаде ще більше і вони отримають від продажу доларів більше гривень. За Нацбанком помітили, що він використовує різний підхід до різних банків. Комусь може продати долари за 14 гривень, комусь за 12. Це також не сприяє стабільності."
Враховуючи той факт, що Нацбанк повинен підходити принципово та правильно, він цього не робить, більше того наживається на простих українцях шляхом відсутності дій.