В Україні курс долара вже ніколи не повернеться до рівня, що був до повномасштабного вторгнення Росії (28,7 грн/$).
.
Водночас, причин для різкої девальвації також немає. Про це в інтерв'ю "Українським новинам" сказав голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Не бачу підстав для суттєвого просідання курсу, але й не бачу підстав для того, щоб курс повернувся до довоєнного періоду. Такого не буде", – зазначив він.
За його словами, Україна має інфляцію у розмірі 26% за 2022 рік, яка вже "не відіграється".
З іншого боку, інфляція виявилась співставною з деякими європейськими країнами і меншою за очікування через те, що було зафіксовано курс на початку війни, а це мінімізувало розвиток девальваційно-інфляційної спіралі.
За його словами, тиск на курс гривні зберігатиметься, як мінімум, до кінця війни. При цьому завдяки допомозі від міжнародних партнерів та достатніх золотовалютних резервів НБУ вдається утримати стабільну ситуацію на валютному ринку.
"За підсумками першого воєнного року ми зберегли відносну макрофінансову стабільність, яка забезпечується адекватними золотовалютними резервами Нацбанку та великою допомогою наших партнерів. Звісно допоки триває війна тиск на курс буде зберігатись, але якщо допомога надходитиме в таких же обсягах, я не бачу вагомих передумов для суттєвої корекції офіційного курсу", – запевнив Гетманцев.
В Україні існує два курси долара: офіційний, встановлений НБУ і ринковий, який використовують банки та обмінники.