Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як знайти цінні монети в своїх кишенях

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: монети

    Старі 50-копійчані монети 1994 року карбування можна продати колекціонерам за ціною від 2 тис. до 14 тис. грн. Але цінуються далеко не всі різновиди цієї монети.

    0208_1514643392_moneti.jpg (64.19 Kb)

    Дорогими вважаються лише 1.1 АГм та 1.2АЕс. Інші різновиди коштують до 50 грн або взагалі продаються за номіналом, зазначають фахівці порталу "Монети-ягідки".

    Загалом, щоби виявити цінні монети, потрібно вміти читати спеціальні коди різновидів та звірятися з таблицею. Але спочатку 50-копійчані монети зі старої скарбнички можна перевірити на наявність відмінних рис:

    Особливості різновиду 1.1АГм (ціна – до 4000 грн): маленькі отвори в нижній частині тризубця, проміжки між листком та відростком у вигляді трапецій, гурт (ребро) з дрібним насіканням.

    "У зверненні зустрічається ще один різновид з трапеціями – 2АГм, але такі 50 копійок мають великі отвори в нижній частині тризубця. Монету можна продати за 5-30 грн", – попереджають експерти.

    Особливості різновиду 2АЕс (ціна – до 14 тис. грн) маленькі отвори в нижній частині тризубця, у гронах № 1, 7, 8 хвостик не примикає до ягоди, гурт середній, 8 насічок.

    "Також існує схожий різновид 1.2АЕк, тільки у нього велика група (7 насічок). Така монета коштує 50 копійок", – зазначають фахівці.

    Вони попереджають: 50 коп. 1994 різновиду 2АЕс – дуже рідкісні. Вони так і не потрапили до звернення. А тому існує зникаюче мало таких монет, "врятованих" від переплавлення співробітниками, які займалися карбуванням.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми